راهنمای جامع استفاده از سیستم ربات ساز صهبات

بخش های سیستم مدیریت ربات ها توضیحات
ربات ها

در این بخش شما می توانید ربات جدید ایجاد کنید؛ ربات های خود و وضعیت آنها را مشاهده کرده و در صورت عدم نیاز، آنها را حذف کنید.

برنامه ها

در این بخش شما می توانید برنامه های جدید خود را برای نمایش ربات های خود در آنها ایجاد کنید؛ برنامه های خود و وضعیت آنها را مشاهده کنید و در صورت عدم نیاز، آنها را حذف کنید. شما برای اتصال ربات خود به پیام رسان هایی مثل سروش، گپ و بله باید از این صفحه، برای هرکدام از آن ها یک برنامه بسازید و توکن دریافتی از پیام رسان را نیز در هرکدام از برنامه ها وارد کنید.

گفتگوها (چت ها)

در این بخش شما می توانید لیست گفتگوها (شامل گفتگوهای مستقیم با کابران، گروه ها یا کانال ها) که از ربات های شما در برنامه های مختلف تان استفاده می کنند، به صورت کامل و با جزئیات، مشاهده و مدیریت کنید. شما می توانید در صورت تمایل هر یک از گفتگوها را حذف کنید و یا از تمامی آنها خروجی اکسل تهیه کنید. همچنین سیستم مدیریت ذخیره سازها نیز در این بخش قرار دارد. برای ویرایش اطلاعات ثبت شده ی هر گفتگو و همچنین مشاهده، تغییر یا حذف متغیرهای ثبت شده برای هریک از آنها به صورت دستی، و همچنین برای تغییر گروه گفتگو و ...، می توانید روی شناسه ی گفتگوها کلیک کنید و وارد صفحه ویرایش اطلاعات آن شوید.

مطالب و محصولات

در این صفحه می توانید دسته های مختلفی (همچون اطلاعیه ها، آموزش ها، محصولات و ...) ایجاد کنید و مطالب و محصولات خود را در این دسته ها جای دهید. این مطالب و محصولات از طریق پلاگین «نمایش دهنده مطالب» قابل دسترسی و نمایش هستند که می توانید از طریق جدول راهنمای پلاگین ها با نحوه کار با آن آشنا شوید.

تراکنش ها

در این بخش شما می توانید پرداخت های مختلفی که از طریق ربات هایتان انجام شده است را مشاهده و مدیریت کنید. همچنین می توانید مجموع اعتبار فعلی تان را نیز در این بخش مشاهده نمایید.
لطفا برای واریز اعتبار مالی به کارت بانکی خود، در صفحه ویرایش پروفایل، شماره کارت بانکی و نام صحیح خود را به عنوان صاحب حساب وارد کنید و پس از آن درخواست خود را از طریق فرم تماس با ما ارسال نمایید
توجه داشته باشید که صهبا، هیچ درصد اضافی بابت این انتقال وجه از شما نمی گیرد اما هزینه این بانکی انتقال از اعتبار شما کسر خواهدشد.

امکانات

در این بخش شما می توانید امکانات مختلف فعال یا غیرفعال خود را مشاهده کنید و آنها را مدیریت کنید. همچنین می توانید همه امکانات در دسترس برای خرید و استفاده را به همراه جزئیات و توضیحات آنها در این قسمت مشاهده کنید و در صورت تمایل آنها را خرید و برای خود فعال نمایید.

برای مشاهده توضیحات بیشتر بر روی تیتر های نشان داده شده با .:: ::. کلیک نمایید!

 

انواع آیتم عنوان آیتم توضیحات
دریافت پیام دریافت دستور از طریق پیام متنی

با وجود این آیتم در هر دستور، ورود به آن دستور در ربات از طریق این آیتم انجام خواهد شد و پس از آن، بقیه آیتم های آن دستور به ترتیب لود خواهند شد. تا زمانی که دستور دیگری از طرف کاربر ارسال نشده باشد، این دستور لود خواهد شد.

دریافت فایل و ذخیره در سیستم مدیریت فایل

از این طریق، کاربر، فایل، تصویر، فیلم یا صوت مورد نظر خود را به ربات شما ارسال می کند. این فایل، به حساب کاربری شما در سیستم مدیریت فایل منتقل می شود و توسط شما قابل مشاهده و مدیریت خواهدبود. انجام آپلود فایل، هم به صورت آپلود مستقیم و هم به صورت فوروارد امکانپذیر خواهد بود. ضمنا امکان تعیین پوشه ی مقصد در هر آیتم به صورت مجزا وجود دارد. به این صورت که می توانید پوشه مورد نظر خود را انتخاب کنید تا به هنگام آپلود فایل توسط کاربر در آن آیتم، فایل در پوشه انتخاب شده ی شما آپلود شود. همچنین می توانید نام فایل آپلودی کاربر را نیز از طریق تنظیمات این آیتم تعیین کنید.

ارسال پیام پیام متنی

به وسیله این آیتم می توانید پیام های متنی خود را در ربات ارسال نمایید.

مکان روی نقشه

به وسیله این آیتم می توانید مکان مورد نظر خود را روی نقشه، در ربات ارسال نمایید.

ارسال فایل موجود در سیستم مدیریت فایل

به وسیله این آیتم می توانید با وارد کردن شناسه فایل موجود در سیستم مدیریت فایل یا انتخاب آن، فایل مورد نظر خود را از طریق ربات ارسال کنید.

تغییر گیرنده پیام

از این طریق می توانید پیام خود را که به وسیله سایر امکانات صهبات ساخته اید را به گیرنده های دیگر (از جمله کانال مورد نظر خود، همه کاربران ربات، مدیر ربات، یک کاربر خاص و ...) ارسال کنید. گیرنده های پیام به صورت کاملا منعطف و جامع قابل تعیین هستند.

نگهداری پیام برای ارسال نگهداری نوشته و کلیدها

متن و کلیدهای تعیین شده در این بخش در اولین پیام ارسالی بعدی به ابتدای پیام اضافه شده و ارسال خواهد شد.

ذخیره اطلاعات ثبت اطلاعات در ذخیره ساز

به وسیله این آیتم می توانید اطلاعات مورد نظر خود مانند نتیجه نظرسنجی ها، نام و نام خانوادگی و... که نیاز به نگهداری دارند را ذخیره کرده و در مراجعات بعدی به آنها دسترسی داشته باشید. ایجاد ذخیره سازها از طریق صفحه مدیریت کاربران انجام می شود؛ ضمنا هر کدام از این ذخیره سازها می توانند به عنوان یک ستون به جدول کاربران در صفحه مدیریت کاربران اضافه شوند.

ایجاد فرم خالی جدید

در صورتی که بخواهید اطلاعات قبلی وارد شده کاربر با هر بار ورود به دستور ثبت اطلاعات در فرم و ثبت اطلاعات جدید از بین نرود و با هر بار ورود به دستور ایجاد فرم و وارد کردن اطلاعات توسط کاربر، یک ردیف جدید ایجاد شود و اطلاعات قبلی ثبت شده اش محفوظ بماند، می توانید از این آیتم استفاده کنید.

ثبت یک متغیر در حافظه موقت

به وسیله این آیتم می توانید متغیرهای موردنظر خود را در حافظه موقت ثبت و ذخیره کرده و در دستورات، متن ها و شروط بعدی از آنها استفاده کنید. این متغیرها از طریق صفحه ویرایش هر کاربر در صفحه مدیریت کاربران قابل مشاهده و ویرایش هستند. توجه داشته باشید که متغیرهای حافظه موقت برخلاف ذخیره سازها دائمی نیستند و ممکن است هر چند وقت یکبار به طور خودکار از حافظه سیستم پاک شوند.

ثبت اطلاعات در داده ثابت

با ایجاد داده ثابت در تب "داده های ثابت" و با استفاده از این آیتم می توانید اطلاعات خود را در داده های ثابت خود ثبت کنید.

ثبت اطلاعات در داده ثابت بر اساس نام داده

با ایجاد داده ثابت در تب "داده های ثابت" و با استفاده از این آیتم می توانید اطلاعات خود را بر اساس نام داده در داده های ثابت خود ثبت کنید.

ذخیره باتفایل ها

فایل هایی که در پیام رسان ها ارسال می کنید، در سرورهای آن ها ذخیره می شوند، به وسیله این آیتم می توانید مکان و اطلاعات محل ذخیره آن فایل ها را ذخیره کرده و به وسیله آیتم ارسال باتفایل ها از آن ها استفاده کنید و بعدها آن ها را به هرکس که بخواهید ارسال کنید بدون اینکه نگران محل ذخیره انها یا نگران به اتمام رسیدن حافظه گوشی یا حافظه تان در صهبات باشید.

انتقال به یک دستور دیگر انتقال و قطع روند دستور

به وسیله این آیتم می توانید وارد یک دستور دیگر شوید. با ورود به دستور دیگر، باقی مانده دستورهای آیتم قبلی اجرا نخواهند شد و آیتم های دستور جدید اجرا خواهند شد.

ارسال یکباررمز ارسال یکباررمز با سیستم پیامکی ربات ساز

از این طریق می توانید کد یکباررمز را به صورت پیامک به شماره موردنظر ارسال کرده و از آن برای احراز شماره موبایل ارسالی کاربر استفاده کنید؛ این پیامک به همه شماره موبایل های داخل کشور(بدون محدودیت بلک لیست) ارسال می شود و از توابع ارسال سریع پیامک برای آن استفاده شده است. برای استفاده از کد یکباررمز ایجادشده توسط ربات ساز، گزینه ی اِعمال پلاگین ها را در این آیتم فعال کنید و به عنوان کد یکباررمز، [|{otp}|] را وارد کنید.

ارسال یکباررمز با سایر پیام رسان ها

پس از احراز شماره موبایل کاربر در سایر پیامرسان های متصل به ربات شما، خواهید توانست کد یکباررمز را از طریق آن پیامرسان ها به کاربر ارسال کنید و به وسیله آن، شماره موبایل ارسالی کاربر را تایید کنید. برای استفاده از کد یکباررمز ایجادشده توسط ربات ساز، گزینه ی اِعمال پلاگین ها را در این آیتم فعال کنید و به عنوان کد یکباررمز، [|{otp}|] را وارد کنید.

ارسال یکباررمز بر مبنای شماره موبایل

بعضی از پیامرسان ها (مثل پیامرسان گپ) امکان ارسال از طریق شماره موبایل کاربر را فراهم کرده اند؛ بنابراین می توانید به وسیله این آیتم در این پیامرسان ها کد فعالسازی را بر مبنای شماره موبایل به کاربر ارسال کنید و صحت شماره موبایل ارسالی او را تایید کنید. توجه داشته باشید که قبلا باید فرد مورد نظر در ربات شما عضو شده باشد تا بتواند این پیام را دریافت کند. برای استفاده از کد یکباررمز ایجادشده توسط ربات ساز، گزینه ی اِعمال پلاگین ها را در این آیتم فعال کنید و به عنوان کد یکباررمز، [|{otp}|] را وارد کنید.

ثبت اطلاعات کاربر ثبت شماره موبایل تایید شده کاربر

پس از اینکه صحت شماره موبایل فرد مورد نظر را از طریق روش های مذکور (مثل یکباررمز) احراز کردید، می توانید از طریق این آیتم آن شماره موبایل را به عنوان شماره موبایل کاربر در سیستم ذخیره کنید.

تعیین گروه کاربر

از این طریق می توانید در شرایط مختلف، گروه های متفاوت کاربری برای هر کاربر ثبت کنید تا آیتم های بعدی بر اساس این گروه بندی فیلتر شده و به کاربر نمایش داده شوند.

عملیات مربوط به فایل ها چک کردن فایل مربوط به سازنده ربات

قبل از اینکه از یک فایل برای ارسال یا نمایش اطلاعات استفاده کنید، می توانید از طریق این آیتم، مشکلات احتمالی موجود در فایل را چک کرده و از صحت آن اطمینان حاصل کنید. خروجی فرآیند بررسی در متغیرهایی که در آیتم مشخص شده اند، ذخیره شده و در آیتم های بعدی قابل استفاده خواهد بود.

دریافت فایل از آدرس اینترنتی

از طریق این آیتم می توانید یا وارد کردن لینک مستقیم اینترنتی فایل های خود، آن ها را دانلود کرده و به سیستم مدیریت فایل منتقل کنید و از آن ها استفاده کنید.

حذف فایل

به وسیله این آیتم می توانید حذف فایل ها را در سیستم مدیریت فایل امکان پذیر کنید.

تغییر نام فایل

به وسیله این آیتم می توانید تغییر نام فایل ها را در سیستم مدیریت فایل امکان پذیر کنید.

سیستم پرداخت پرداخت آنلاین

با استفاده از این آیتم می توانید در ربات خود امکان پرداخت و فروش ایجاد کنید. 2 نوع واریز امکان پذیر است؛ نوع اول: با واریز مبلغ توسط مشتریها و کاربران ربات به حساب صهبات، به میزان همان مبلغ، به اعتبار مالی شما در صهبات افزوده می شود که پس از آن خواهیدتوانست از صهبا بخواهید تا اعتبار شما را به کارت شما واریز کند، یا این که از اعتبار خود برای ارتقا و تمدید امکانات ربات ساز خود استفاده کنید.

نوع دوم: ساخت حساب کاربری در وبسایت باهمتا (به نشانی web.bahamta.com) و تکمیل اطلاعات حساب بانکی تان و دریافت توکن یا api، سپس ایجاد یک برنامه در صهبات با توکن دریافتی از باهمتا و افزودن آن به لیست برنامه های ربات خود، انتخاب برنامه یا همان درگاه پرداخت باهمتای خود به هنگام استفاده از آیتم پرداخت آنلاین، بدین ترتیب پرداخت های خود را مستقیما در حساب بانکی خود خواهید داشت. جهت دریافت اعلان های پرداخت می توانید وب هوک یا callback دریافتی از صهبات را در باهمتا وارد کنید. فیلد تعیین متغیر در آیتم پرداخت آنلاین، 3 متغیر را به صورت همزمان دقیقا به این صورت دریافت می کند: tid||name||mobile که در آن tid متغیر شناسه تراکنش، name نام تراکنش و mobile شماره موبایل می باشد.

بررسی اطلاعات و ارجاع مقایسه یک مقدار

به وسیله این آیتم می توانید بر اساس یک مقدار که می تواند متشکل از نوشته عادی، متغیر یا پلاگین های مختلف باشد، آیتم بعدی را جهت اجرا تعیین کنید.

بررسی شروط

به وسیله این آیتم می توانید بر اساس تحقق یا عدم تحقق مجموعه شروط تعیین شده در آن، آیتم بعدی را جهت اجرا تعیین کنید.

مدیریت پیام حذف پیام

از طریق این آیتم می توانید پیام خاصی که در گروه، کانال یا چت خاصی ارسال شده را حذف کنید. توجه داشته باشید که ممکن است برخی از پیام رسان های مد نظر شما این امکان را به سیستم ربات خود اضافه نکرده باشند.

پلاگین ها توضیحات اجزا مثال
اضافه کردن لینک داخلی

به وسیله این پلاگین می توانید لینک های مورد نظر خود را متناسب با هر پیامرسان در ربات خود اضافه نمایید.

 1. لینک یا link
 2. عنوان یا title

ساختار:

[|{smartlink||link||title}|]

مثال اول:

[|{smartlink||'http://somesite.com'||'عنوان لینک'}|]

مثال دوم: شما می توانید به جای اجزای فوق، از متغیرهای ثبت شده قبلی خود نیز مانند مثال زیر استفاده نمایید: اگر: var1 = link , var2 = title باشد:

[|{smartlink||var1||var2}|]
بولد کردن نوشته

به وسیله این پلاگین می توانید متن های خود را بولد نمایید.

 1. متن یا text

ساختار:

[|{b||text}|]

مثال:

[|{b||نکته بسیار مهم}|]
ایتالیک کردن نوشته

به وسیله این پلاگین می توانید متن های خود را کچ یا ایتالیک نمایید.

 1. متن یا text

ساختار:

[|{i||text}|]

مثال:

[|{i||نکته بسیار مهم}|]
رنگی کردن نوشته

به وسیله این پلاگین می توانید متن های خود را رنگی نمایید.

 1. رنگ یا color
 2. متن یا text

ساختار:

[|{c||color||text}|]

مثال: رنگ انتخاب شده: قرمز ff0000

[|{c||ff0000||نوشته ای به رنگ قرمز}|]
پیام دریافتی

به وسیله این پلاگین می توانید متن ارسالی کاربر را در پیام پاسخ و همچنین در بخش شروط استفاده کنید.

 1. key

در مثال زیر متن ارسالی کاربر دریافت می شود و از آن می شود در پیام پاسخ استفاده کرد:

[|{input}|]

در مثال زیر شناسه متن ارسالی کاربر دریافت می شود و از آن می شود در صورت لزوم استفاده کرد:

[|{input||id}|]
متغیر ثبت شده

به وسیله این پلاگین می توانید از متغیرهای ثبت شده خود هم در پیام پاسخ و هم در بخش شروط استفاده کنید.

 1. نام یا name
 2. پیش فرض یا default

ساختار:

[|{var||name||default}|]

در مثال زیر مقدار متغیر موقت code در خروجی چاپ می شود.

[|{var||code}|]
یکباررمز

به وسیله این پلاگین می توانید در پیام پاسخ، یک کد یکتا برای مدت مشخص به منظور احراز صحت شماره موبایل ارسالی کاربر ارسال کنید. برای استفاده از کد یکباررمز ایجادشده توسط ربات ساز، گزینه ی اِعمال پلاگین ها را در این آیتم فعال کنید و به عنوان کد یکباررمز، [|{otp}|] را وارد کنید.

-

مثال:

[|{otp}|]
مدت زمان یکباررمز

به وسیله این پلاگین می توانید مهلت کاربر برای ارسال یکباررمز را در متن خود نمایش دهید. در حال حاضر این متغیر برای یکباررمز پیامکی، 1 دقیقه و برای یکباررمز لینک ها برابر 1 ساعت می باشد.

-

مثال:

[|{otptime}|]
متن پیام نگه داشته شده

به وسیله این پلاگین می توانید متنی که از طریق آیتم نگهدارنده پیام منتظر ارسال است را در پیام پاسخ خود استفاده کنید. در حالت عادی نیازی به استفاده از این پلاگین وجود ندارد، چون متن نگهداری شده و کلیدهای تعریف شده در آن به طور خودکار به ابتدای اولین پیام پاسخ ارسالی اضافه خواهند شد.

-

مثال:

[|{heldmsg}|]
نام نوع برنامه ای که ربات با آن لود می شود

به وسیله این پلاگین می توانید از نام نوع برنامه و پیامرسانی که ربات در آن لود می شود در پاسخ ارسالی یا در بخش شروط استفاده کنید.

-

مثال:

[|{appname}|]
اطلاعات فایل موجود در سیستم مدیریت فایل

به وسیله این پلاگین می توانید به اطلاعات فایل خود در سیستم مدیریت فایل دسترسی داشته باشید و از آن در بخش پیام پاسخ استفاده کنید. شناسه هر فایل را می توانید با کلیک روی آن فایل، در سیستم مدیریت فایل مشاهده و استفاده کنید.

 1. متغیر id
 2. کلید یا key (filename, shortUrl)

ساختار:

[|{file||id متغیر||key}|]

در صورتی که id فایل در متغیر fileid باشد:
مثال اول: اسم فایل نشان داده می شود.

[|{file||fileid||filename}|]

مثال دوم: لینک کوتاه فایل نشان داده می شود.

[|{file||fileid||shortUrl}|]

مثال سوم: نام فایل با id = 452 نشان داده می شود.

[|{file||'452'||filename}|]
استفاده از اطلاعات ذخیره شده در ذخیره ساز ثبت شده

به وسیله این پلاگین می توانید از اطلاعات ذخیره شده در ذخیره ساز های ثبت شده خود هم در پیام پاسخ و هم در بخش شروط استفاده کنید.

 1. نام یا name
 2. فیلد یا field
 3. ردیف یا row

ساختار:

[|{sdata||name||field||row}|]

مثال: در مثال زیر، مقدار فیلد code در ردیف 2 فرم info در خروجی نمایش داده می شود:

[|{sdata||info||code||2}|]

مثال: در مثال زیر، مقدار فیلد code در ردیف آخر فرم info در خروجی نمایش داده می شود. توجه: مقدار پیش فرض آرگومان row برابر 1- است. به این معنی که در صورتی مقدار آرگومان row را خالی بگذارید، به صورت پیش فرض ردیف آخر انتخاب خواهد شد.

[|{sdata||info||code||-1}|]
برابر
[|{sdata||info||code}|]

مثال: در مثال زیر، مقدار فیلد code در ردیف یکی مانده به آخر فرم info در خروجی نمایش داده می شود:

[|{sdata||info||code||-2}|]

مثال: در مثال زیر، مقدار فیلد عادی idcode در خروجی نمایش داده می شود:

[|{sdata||idcode}|]
نوع پیام دریافتی

به وسیله این پلاگین می توانید نوع متن ارسالی کاربر را در پیام پاسخ و همچنین در بخش شروط استفاده کنید.

-

مثال:

[|{inputtype}|]
اطلاعات پوشه موجود در سیستم مدیریت فایل

به وسیله این پلاگین می توانید به اطلاعات پوشه خود در سیستم مدیریت فایل دسترسی داشته باشید و از آن در بخش پیام پاسخ استفاده کنید.

 1. متغیر id
 2. کلید یا key (foldername, totalSize)

ساختار:

[|{folder||id متغیر||key}|]

در صورتی که id پوشه در متغیر folderid باشد:
مثال اول: اسم پوشه نشان داده می شود.

[|{folder||folderid||foldername}|]

مثال دوم: حجم کل پوشه نشان داده می شود.

[|{folder||folderid||totalSize}|]

مثال سوم: نام پوشه با id = 452 نشان داده می شود.

[|{folder||'452'||foldername}|]
اطلاعات پرداخت و تراکنش

از این طریق می توانید مبلغ پرداختی، وضعیت پرداخت، کد رهگیری یا آدرسی که صورت حساب تولیدشده، از آن طریق قابل پرداخت است را در متن خود نمایش دهید. ضمنا در بخش شرط ها خواهیدتوانست، پیام ها و فرآیندهای بعدی را بر اساس ویژگیهای تراکنش (همچون مبلغ، وضعیت پرداخت شده یا پرداخت نشده و ...) کنترل کنید.

 1. متغیر id
 2. کلید یا key
  (url, status, amount, ref, description, item_type, item_id, created) به ترتیب (لینک صفحه پرداخت، وضعیت پرداخت، مبلغ پرداخت، کد رهگیری پرداخت، محصولات داخل سبد خرید، نوع محصولات داخل سبد خرید که فعلا فقط c به معنی content است، شناسه محصولات داخل سبد خرید و تاریخ ایجاد تراکنش پرداخت)

ساختار:

[|{payment||id متغیر||key}|]

در صورتی که id پرداخت در متغیر tid باشد:
مثال اول: لینک صفحه پرداخت نشان داده می شود.

[|{payment||tid||url}|]

مثال دوم: وضعیت پرداخت نشان داده می شود.

[|{payment||tid||status}|]

مثال سوم: مبلغ پرداخت نشان داده می شود.

[|{payment||tid||amount}|]

مثال چهارم: کد رهگیری پرداخت نشان داده می شود.

[|{payment||tid||ref}|]

توجه: روش اصلی و اصولی ذخیره شناسه تراکنش در tid (یا هر متغیر دلخواه دیگر)، استفاده از آیتم «سیستم پرداخت» است، که امکان تعیین متغیر برای شناسه تراکنش، در همین آیتم فراهم شده است.

مثال پنجم: محصولات داخل سبد خرید نشان داده می شود.

[|{payment||tid||description}|]
نمایش دهنده محصولات و مطالب

به وسیله این پلاگین می توانید محصولات و مطالب خود را که در صفحه مدیریت مطالب و محصولات ایجاد کرده اید، نمایش دهید و در صورتی که سیستم پرداخت آنلاین را فعال کرده باشید ربات شما به یک فروشگاه واقعی تبدیل خواهد شد.

 1. tidvar
 2. selectedid
 3. selectedtype (content یا con, category یا cat)
 4. start
 5. gateway_id (شناسه برنامه درگاه پرداختی که به ربات اضافه شده است و می خواهید برای پرداخت هزینه محصولات در این قسمت از آن استفاده شود. به طور پیش فرض مقدار این آرگومان صفر می باشد که به معنای استفاده از درگاه پرداخت صهبات است. در صورتی که می خواهید امکان پرداخت نباشد ولی کاربرانتان بتوانند ثبت سفارش کنند، مقدار این آرگومان را برابر 1- قرار دهید.)
 6. cart (فعال سازی سبد خرید؛ مقادیر مجاز: 0 (غیرفعال) 1 (فعال برای محصولات پولی) 2 (فعال برای همه محصولات).همچنین استفاده از متغیر نیز مجاز است. مقدار پیش فرض: 1)

ساختار:

[|{content||tidvar||selectedid||selectedtype||start||gateway_id||cart}|]

برای نگهداری موقت شناسه آخرین تراکنش از متغیری که در tidvar تعیین می کنید استفاده خواهد شد.
در صورت عدم وارد کردن tidvar، امکان پرداخت وجود نخواهد داشت و دکمه پرداخت نشان داده نخواهد شد؛ همچنین در صورت عدم وارد کردن selectedid و selectedtype، سرمجموعه ها نمایش داده می شوند.
توجه داشته باشید که به منظور استفاده از امکان پرداخت در این قسمت نیز باید پلاگین درگاه پرداخت را خریداری کرده باشید.

مثال اول: دراین حالت سرمجموعه ها نمایش داده می شود و امکان پرداخت وجود نخواهد داشت:

[|{content}|]

در صورتی که selectedtype را وارد نکنید، به صورت پیش فرض مجموعه ای که id آن را در selectedid وارد کرده اید انتخاب می شود. همچنین در صورتی که مقدار selectedtype را cat وارد کنید نیز مجموعه ها انتخاب خواهند شد.
مثال دوم: مجموعه با id=2 نشان داده می شود. به علت وجود tidvar، امکان پرداخت نیز وجود خواهد داشت.

[|{content||tidvar||'2'}|]

یا

[|{content||tidvar||'2'||cat}|]

یا در صورتی که شناسه مجموعه مورد نظر در متغیری به نام catid ثبت شده باشد:

[|{content||tidvar||catid||cat}|]

برای نمایش یک مطلب یا محصول باید مقدار selectedtype را 'con' وارد کنید.
مثال سوم: مطلب با id=3 نمایش داده می شود.

[|{content||tidvar||'3'||'con'}|]

یا در صورتی که شناسه مجموعه مورد نظر در متغیری به نام cid ثبت شده باشد:

[|{content||tidvar||cid||cat}|]

در صورتی که مقدار selectedid را 'rnd' وارد کنید، یک مطلب به صورت تصادفی نمایش داده خواهد شد.
مثال چهارم: در مثال زیر یک مطلب به صورت تصادفی انتخاب می شود:

[|{content||tidvar||'rnd'||'con'}|]

در حالت عادی، start، برای cat استفاده می شود و آیتم شروع لیست را تعیین می کند و باید مضربی از 12 باشد؛ ولی اگر برای selectedid، مقدار 'rnd' (حالت نمایش تصادفی) وارد شود، در این صورت start می شود شناسه مجموعه مافوق یعنی مطلب تصادفی از داخل آن مجموعه انتخاب خواهد شد.
مثال پنجم: در مثال زیر یک مطلب به صورت تصادفی از مطالب داخل مجموعه با شناسه 30 نشان داده خواهد شد:

[|{content||||'rnd'||'con'||30}|]

یک مجموعه عمومی در صفحه مطالب و محصولات وجود دارد. هم در همان صفحه و هم در خود ربات، تنها در صورتی مطالب داخل این مجموعه لود می شوند که شناسه مجموعه مورد نظر داخل آن دقیقا انتخاب و وارد شده باشد. شناسه هر مجموعه پس از ایجاد در مقابل آن قابل مشاهده است مانند (#30) و مانند مثال پنجم قابل فراخوانی است.

مثال ششم: در مثال زیر به علت وجود عدد 2 به عنوان سومین آرگومان، مجموعه با شناسه 2 انتخاب می شود و امکان پرداخت به علت وجود متغیر tidvar وجود دارد و همچنین فعالیت سبد خرید به علت وجود عدد 2 به عنوان آخرین آرگومان در حالت فعال برای همه محصولات قرار دارد و 7825 شناسه برنامه درگاه پرداختی است که می خواهید پرداخت از طریق آن انجام شود. توجه داشته باشید که برای استفاده از درگاه پرداخت اختصاصی باید حتما اتصال برنامه آن را در قسمت تنظیمات اصلی ربات خود ایجاد کرده باشید.
در حالت پیش فرض اگر شناسه ای برای درگاه پرداخت وارد نکرده باشید، این مقدار برابر صفر خواهد بود که به معنای استفاده از درگاه پرداخت آنلاین صهبات می باشد. فعال کردن امکانات پرداخت برای استفاده از این قسمت الزامی است.

[|{content||tidvar||'2'||||||7825||2}|]

مثال هفتم: در مثال زیر، می خواهیم پرداخت نباشد، اما امکان ثبت سفارش باشد، پس مقدار gateway_id را برابر 1- قرار می دهیم. همچنین می خواهیم سبد خرید برای همه محصولات فعال باشد، پس مقدار cart را برابر 2 قرار می دهیم:

[|{content||tidvar||'2'||||||-1||2}|]

مثال هشتم: در مثال زیر، تعداد مطالب مجموعه با شناسه 30 به دست می آید:

[|{content||||'cnt'||'con'||30}|]

مثال نهم: در مثال زیر، مطلب چهارم در مجموعه 30 به دست می آید:

[|{content||||'ord4'||'con'||30}|]
مقایسه دو مقدار

به وسیله این پلاگین می توانید دو مقدار را باهم مقایسه کنید. این مورد فقط در بخش شرط ها در دسترس می باشد. در داخل این بخش می توانید از متغیرهای ثبت شده در دیگر بخش ها استفاده کنید.

- -
نمایش آمار اطلاعات ذخیره شده در یک ذخیره ساز

به وسیله این پلاگین می توانید آمار اطلاعات ثبت شده در یک ذخیره ساز مانند آمار نظرسنجی ها را در خروجی نمایش دهید.

 1. نام ذخیره ساز یا name
 2. نوع یا mode (percent, quantity)
 3. شناسه برنامه یا appid

ساختار:

[|{sdatastat||name||mode||appid}|]

در صورتی که مقدار mode را percent وارد کنید یا اصلا آن را وارد نکنید، percent انتخاب خواهد شد که در نتیجه آمار به صورت درصدی نمایش داده خواهد شد.

مثال اول: اطلاعات ذخیره ساز با نام poll که در برنامه مثلا گپ با شماره برنامه 5 ثبت شده است به صورت درصدی نشان داده می شود:

[|{sdatastat||poll||percent||5}|]

یا

[|{sdatastat||poll||||5}|]

در صورتی که مقدار mode را quantity وارد کنید، آمار به صورت عددی نمایش داده خواهد شد.

مثال دوم: اطلاعات ذخیره ساز با نام poll که در برنامه مثلا گپ با شماره برنامه 5 ثبت شده است به صورت عددی نشان داده می شود:

[|{sdatastat||poll||quantity||5}|]

در صورتی که مقدار appid را وارد نکنید، تمامی اطلاعات ذخیره شده در ذخیره ساز مورد نظر شما نمایش داده خواهد شد. این اطلاعات محدود به ربات یا برنامه خاصی نخواهد بود. بنابراین شما می توانید اطلاعاتی را از طریق یک ربات در یک ذخیره ساز ثبت کنید و از طریق ربات دیگر، آن را نمایش دهید.

مثال دوم: همه اطلاعات ذخیره شده شما در ذخیره ساز poll2 به صورت درصدی نمایش داده خواهد شد:

[|{sdatastat||poll2||percent}|]
شناسه برنامه ای که ربات با آن لود می شود

به وسیله این پلاگین می توانید از شناسه برنامه و پیامرسانی که ربات در آن لود می شود در پاسخ ارسالی یا در بخش شروط استفاده کنید.

-

مثال:

[|{appid}|]
نمایش لیست تراکنش ها

به وسیله این پلاگین می توانید لیست آخرین تراکنش های فروشگاه خود را که توسط کاربران پرداخت شده اند مشاهده نمایید. همچنین می توانید امکان مشاهده تراکنش های هر کاربر را نیز به وسیله این پلاگین فراهم کنید.

 1. سطح دسترسی یا access (admin, user, botadmin)

ساختار:

[|{transactions||access}|]

مثال اول: لیست همه تراکنش های موجود را نشان می دهد (بدون اینکه محدود به ربات یا فرد خاصی باشد):

[|{transactions||admin}|]

مثال دوم: لیست همه تراکنش های کاربر را نشان می دهد (لیست این تراکنش ها محدود به تراکنش هایی هستند که از طریق همان برنامه و پیامرسان انجام شده اند):

[|{transactions||user}|]

مثال دوم: لیست همه تراکنش های موجود را نشان می دهد (لیست این تراکنش ها محدود به تراکنش هایی هستند که از طریق برنامه و پیامرسان های همان ربات انجام شده اند):

[|{transactions||botadmin}|]
نمایش آمار اطلاعات ذخیره شده در یک ذخیره ساز (در صورتی که نام ذخیره ساز در یک متغیر ثبت شده باشد)

به وسیله این پلاگین می توانید آمار اطلاعات ثبت شده در یک ذخیره ساز مانند آمار نظرسنجی ها را در خروجی نمایش دهید. در صورتی که نام ذخیره ساز در یک متغیر ثبت شده باشد می توانید از این پلاگین استفاده کنید.

 1. نام متغیر نام ذخیره ساز یا namevar
 2. نوع یا mode (percent, quantity)
 3. شناسه برنامه یا appid

ساختار:

[|{sdatavstat||name||mode||appid}|]

در صورتی که مقدار mode را percent وارد کنید یا اصلا آن را وارد نکنید، percent انتخاب خواهد شد که در نتیجه آمار به صورت درصدی نمایش داده خواهد شد.

مثال اول: اطلاعات ذخیره سازی با نام معین، ثبت شده در متغیر pollvar که در برنامه مثلا گپ با شماره برنامه 5 ثبت شده است به صورت درصدی نشان داده می شود:

[|{sdatavstat||pollvar||percent||5}|]

یا

[|{sdatavstat||pollvar||||5}|]

در صورتی که مقدار mode را quantity وارد کنید، آمار به صورت عددی نمایش داده خواهد شد.

مثال دوم: اطلاعات ذخیره ساز با نام pollvar که در برنامه مثلا گپ با شماره برنامه 5 ثبت شده است به صورت عددی نشان داده می شود:

[|{sdatavstat||pollvar||quantity||5}|]

در صورتی که مقدار appid را وارد نکنید، تمامی اطلاعات ذخیره شده در ذخیره ساز مورد نظر شما نمایش داده خواهد شد. این اطلاعات محدود به ربات یا برنامه خاصی نخواهد بود. بنابراین شما می توانید اطلاعاتی را از طریق یک ربات در یک ذخیره ساز ثبت کنید و از طریق ربات دیگر، آن را نمایش دهید.

مثال دوم: همه اطلاعات ذخیره شده شما در ذخیره سازی با نام معین، ثبت شده در pollvar2 به صورت درصدی نمایش داده خواهد شد:

[|{sdatavstat||pollvar2||percent}|]
نمایش داده ثابتی که در صفحه ربات ثبت شده است

به وسیله این پلاگین می توانید داده های ثابتی که در صفحه ربات ثبت کرده اید را نمایش دهید.

 1. name

ساختار:

[|{const||name}|]

در صورتی که نام داده data باشد:
مثال: در مثال زیر مقدار ثبت شده در داده data نمایش داده خواهد شد:

[|{const||data}|]
نمایش داده ثابتی که در صفحه ربات ثبت شده است (در صورتی که از متغیر برای فراخوانی استفاده شود)

به وسیله این پلاگین می توانید داده های ثابتی که در صفحه ربات ثبت کرده اید را نمایش دهید. در صورتی که داده تان را در یک متغیر ثبت کنید، می توانید از این پلاگین برای دسترسی به آن استفاده کنید.

 1. varname

ساختار:

[|{constv||varname}|]

در صورتی که نام داده data باشد و مقدار داده در متغیر datavar ثبت شده باشد:
مثال: در مثال زیر مقدار ثبت شده در متغیر datavar نمایش داده خواهد شد:

[|{constv||datavar}|]
محاسبات پیشرفته ریاضی

به وسیله این پلاگین می توانید محاسبات پیشرفته ریاضی را انجام داده و در خروجی نمایش دهید.

 1. phrase

ساختار:

[|{math||phrase}|]

مثال اول: در مثال زیر مقدار (log(5)*2 - 6*3) محاسبه شده و در خروجی نمایش داده خواهد شد:

[|{math||log(5)*2 - 6*3}|]

مثال دوم: در مثال زیر مقدار ورودی کاربر به توان 2 شده و در خروجی نمایش داده خواهد شد:

[|{math||{input}^2}|]

مثال سوم: در مثال زیر اگر مقدار ورودی در متغیر inputvar ثبت شده باشد، مقدار ثبت شده در متغیر inputvar به توان 2 شده و در خروجی نمایش داده خواهد شد:

[|{math||inputvar^2}|]

مثال های دیگر:

abs(x) + 4*y - x/8

[|{math||abs({input}) + 4*math_prev - {input}/8}|]

log(x)*y - (x/7)*3

[|{math||log({input})*math_prev - ({input}/7)*3}|]
دستور جاری

به وسیله این پلاگین می توانید دستور جاری را استفاده دهید. مثلا اگر در دستور /start باشید، با نوشتن مثال زیر، /start در متن یا شرط شما اضافه خواهد شد.

-

مثال:

[|{cmd}|]
لیست گیرندگان فعلی

خروجی این پلاگین، لیست گیرندگان فعلی پیام ثبت شده در آیتم های قبلی است که به وسیله (,) از یکدیگر جدا شده اند. در صورتی که لیست گیرندگان خالی باشد، خروجی none خواهد بود.

-

مثال:

[|{dest}|]
دریافت شناسه گفتگوها به صورت خودکار

خروجی این پلاگین، لیست گیرندگان، بر اساس فیلترهای تعیین شده در آن می باشد. به عنوان مثال اگر می خواهید شناسه گفتگوهای همه مدیران ربات، یا شناسه گفتگوهای همه کاربران یک ربات را در آیتم تغییر گیرنده پیام وارد کنید، می توانید از این پلاگین استفاده کنید.

 1. chats
 2. apps
 3. group
 4. chat_type

ساختار:

[|{chat||chats||apps||group||chat_type}|]

به ترتیب، chat دسترسی دهنده به این پلاگین، chats یعنی گفتگوهای ...، apps یعنی در برنامه های ...، group یعنی در گروه های ...، و chat_type یعنی نوع گفتگو اعم از private یا شخصی، group یا گروه، channel یا کانال و یا group-channel یا گروه-کانال (مثل پیام رسان بله) است.

نکات:
1) برنامه ها قبلا حتما باید در یک ربات منتشرشده وارد شوند؛ می تواند ربات فعلی یا یک ربات دیگر باشد.
2) اگر فقط شناسه یک برنامه به جای apps وارد شود، محدود به ربات نخواهد بود، اما اگر از all یا others یا نام برنامه (مانند gap یا bale) استفاده شود، فقط برنامه های مربوط به ربات فعلی لود خواهند شد.

در مثال زیر شناسه گفتگوی جاری در برنامه ای که این شناسه در آن است، انتخاب خواهد شد:

[|{chat||this||this||}|]

در مثال زیر شناسه گفتگوها، به غیر از گفتگوی جاری در همه برنامه ها انتخاب خواهد شد:

[|{chat||others||all}|]

در مثال زیر شناسه همه گفتگوها شامل گفتگوی جاری و بقیه گفتگوها، در همه برنامه ها، به غیر از برنامه فعلی انتخاب خواهد شد:

[|{chat||all||others}|]

در مثال زیر شناسه همه ادمین ها از بین همه گفتگوها در همه برنامه ها انتخاب خواهد شد:

[|{chat||all||all||admin}|]

در مثال زیر شناسه های 234، 443 و 24 و نام کاربری sahbaa_channel که یک کانال است (می تواند نام کاربری کانال، گروه یا اشخاص باشد) در برنامه فعلی انتخاب خواهد شد:

[|{chat||234,443,24,sahbaa_channel||this}|]

در مثال زیر شناسه های 234، 443 و 24 و نام کاربری sahbaa_channel که یک کانال است (می تواند نام کاربری کانال، گروه یا اشخاص باشد) در همه برنامه ها انتخاب خواهد شد:

[|{chat||234,443,24,sahbaa_channel||all}|]

در مثال زیر شناسه های 234، 443 و 24 و نام کاربری sahbaa_channel که یک کانال است (می تواند نام کاربری کانال، گروه، اشخاص باشد) در برنامه سروش انتخاب خواهد شد:

[|{chat||234,443,24,sahbaa_channel||soroush}|]

در مثال زیر شناسه های 234، 443 و 24 و نام کاربری sahbaa_channel که یک کانال است (می تواند نام کاربری کانال، گروه، اشخاص باشد) در برنامه سروش، گپ و برنامه با شناسه 47 انتخاب خواهد شد:

[|{chat||234,443,24,sahbaa_channel||soroush,gap,47}|]

در مثال زیر نام کاربری sahbaa_channel که یک کانال است (می تواند نام کاربری کانال، گروه، اشخاص باشد) در برنامه فعلی و گروه فعلی و نوع گفتگوی channel یا کانال انتخاب خواهد شد:

[|{chat||sahbaa_channel||||||channel}|]

در مثال زیر شناسه های 234، 443 و 24 و نام کاربری sahbaa_channel در دیگر برنامه ها در گروه فعلی و با نوع گفتگوی channel انتخاب خواهد شد:

[|{chat||234,443,24,sahbaa_channel||others||||channel}|]

در مثال زیر شناسه های 234، 443 و 24 در دیگر برنامه ها در گروه guest یا مهمان انتخاب خواهد شد:

[|{chat||234,443,24||others||guest}|]

در مثال زیر شناسه های 234، 443 و 24 و بقیه شناسه ها در دیگر برنامه ها در گروه guest یا مهمان انتخاب خواهد شد:

[|{chat||234,443,24,others||others||guest}|]

در مثال زیر شناسه های 234، 443 و 24 و شناسه گفتگوی جاری در دیگر برنامه ها در گروه guest یا مهمان انتخاب خواهد شد:

[|{chat||234,443,24,this||others||guest}|]

البته برای انتخاب کانال های مورد نظر در فیلد گفتگوها در آیتم تغییر گیرنده پیام می توانید به این صورت نیز عمل کنید (در صورتی که می خواهیم پیام، به کانال sahbaa در سروش و mychannel در تلگرام ارسال شود). گفتگوها را با , از هم جدا می کنیم:

telegram::mychannel,soroush::sahbaa
دریافت شناسه گفتگوها به صورت خودکار از طریق شماره موبایل

خروجی این پلاگین و نحوه عملکرد آن دقیقا مانند پلاگین دریافت شناسه گفتگوها به صورت عادی می باشد، با این تفاوت که در این پلاگین به جای شناسه، از شماره موبایل استفاده خواهد شد. این شماره موبایل باید قبلا توسط آیتم ثبت کننده شماره موبایل تایید شده کاربر یا به صورت دستی از طریق صفحه گفتگوها، در سیستم برای آن کاربر ثبت شده باشد؛ از این طریق می توانید بین گفتگوهای یک کاربر در پیام رسان های مختلف ارتباط برقرار کنید.

 1. chats
 2. apps
 3. group
 4. chat_type

ساختار:

[|{chatmob||chats||apps||group||chat_type}|]

به ترتیب، chat دسترسی دهنده به این پلاگین، chats یعنی گفتگوهای ...، apps یعنی در برنامه های ...، group یعنی در گروه های ...، و chat_type یعنی نوع گفتگو اعم از private یا شخصی، group یا گروه، channel یا کانال و یا group-channel یا گروه-کانال (مثل پیام رسان بله) است.

نکات:
1) برنامه ها قبلا حتما باید در یک ربات منتشرشده وارد شوند؛ می تواند ربات فعلی یا یک ربات دیگر باشد.
2) اگر فقط شناسه یک برنامه به جای apps وارد شود، محدود به ربات نخواهد بود، اما اگر از all یا others یا نام برنامه (مانند gap یا bale) استفاده شود، فقط برنامه های مربوط به ربات فعلی لود خواهند شد.

در مثال زیر شناسه گفتگوهای ثبت شده در متغیر chatidlist در برنامه های دیگر و گروه guest انتخاب خواهد شد:

[|{chatmob||{var\|\|chatidlist}||others||guest}|]

در مثال زیر شناسه گفتگوهای ثبت شده در متغیر chatidlist در برنامه های دیگر و گروه متغیر selectedgroup انتخاب خواهد شد:

[|{chatmob||{var\|\|chatidlist}||others||{var\|\|selectedgroup}}|]

در مثال زیر شناسه گفتگوهای متعلق به شماره موبایل های 9366073686 و 9141234567 و نام کاربری sahbaa_channel در برنامه های دیگر و گروه guest انتخاب خواهد شد:

[|{chatmob||9366073686,9141234567,sahbaa_channel||others||guest}|]

در مثال زیر شناسه گفتگوهای ثبت شده در متغیر userphone در برنامه های دیگر و گروه guest انتخاب خواهد شد:

[|{chatmob||{var\|\|userphone}||others||guest}|]
استخراج هوشمند لینک ها از صفحه اینترنتی

با این پلاگین می توانید لینک های موجود در صفحات خاص مثل صفحات اینستاگرام، آپارات، سایت مقام معظم رهبری و ... را استخراج کنید و برای دانلود یا استفاده های دیگر از آن استفاده کنید.

 1. urlvar
 2. resvar
 3. mode

ساختار:

[|{generateurllinks||urlvar||resvar||mode}|]

در مثال های زیر اگر آدرس دریافتی کاربر در متغیر urlvar ثبت شده باشد، همه لینک های موجود در آدرس صفحه ارسال شده، استخراج شده و در خروجی به همراه کلیدهای انتخاب آنها نمایش داده می شود. در صورتی که هرکدام از لینک ها انتخاب شود، لینک انتخاب شده در متغیر resvar ذخیره می شود. dialog نشان می دهد که همه لینک های موجود در آن صفحه استخراج و در خروجی نمایش داده شوند:

[|{generateurllinks||urlvar||resvar}|]
[|{generateurllinks||urlvar||resvar||dialog}|]

در مثال زیر اولین لینک یافت شده در آدرس صفحه ارسال شده در خروجی نمایش داده می شود. عدد 1 نشان دهنده اولین لینک موجود در صفحه است. شما می توانید هر عددی را که تمایل داشتید به جای 1 وارد کنید. در صورتی که عدد وارد شده شما n باشد، nامین لینک موجود در صفحه نمایش داده خواهد شد:

[|{generateurllinks||urlvar||resvar||1}|]
نمایش لیست سایتهای دارای استخراج هوشمند لینک

با این پلاگین می توانید لیست سایت هایی که ربات ساز صهبا، امکان استخراج هوشمند لینک را از صفحات آن سایت ها فراهم کرده است را در خروجی نمایش دهید.

-

مثال:

[|{sitesforgenerateurllinks}|]
دریافت شناسه فایل بر اساس نام فایل

با این پلاگین می توانید بر اساس نام فایل ها، شناسه های آن ها را دریافت کنید و از آنها استفاده کنید.

 1. filename
 2. folder_id

ساختار:

[|{fileid||filename||folder_id}|]

در مثال زیر شناسه فایل sot.mp3 موجود در پوشه با شناسه 45 دریافت می شود:

[|{fileid||'sot.mp3'||'45'}|]

در مثال زیر شناسه فایل bale.png موجود در پوشه با شناسه 131 دریافت می شود:

[|{fileid||'bale.png'||'131'}|]

در مثال زیر شناسه فایل ali.jpg موجود در پوشه روت (root) یا همان موجود در پوشه با شناسه 0 دریافت می شود:

[|{fileid||'ali.jpg'}|]

نکته: شناسه پوشه در بخش ویرایش پوشه در سیستم مدیریت فایل درج شده است.

دریافت اطلاعات گفتگوی جاری

با این پلاگین می توانید اطلاعات گفتگوی جاری را گرفته و از آن ها در شرط ها و پیام های ارسالی تان استفاده کنید.

 1. key

ساختار:

[|{chatroom||key}|]

در مثال زیر نوع گفتگو دریافت می شود، نوع گفتگو ممکن است private، guest، supergroup و... باشد:

[|{chatroom||type}|]

در مثال زیر شناسه گفتگو دریافت می شود:

[|{chatroom||id}|]

در مثال زیر گروه گفتگوی کاربر دریافت می شود:

[|{chatroom||usergroup}|]
دریافت اطلاعات فرستنده پیام

با این پلاگین می توانید اطلاعات فرستنده پیام را گرفته و از آن ها در شرط ها و پیام های ارسالی تان استفاده کنید.

 1. key

ساختار:

[|{sender||key}|]

در مثال زیر نام کاربری فرستنده پیام دریافت می شود:

[|{sender}|]
برابر
[|{sender||username}|]

در مثال زیر ادمین بودن یا نبودن فرستنده پیام دریافت می شود که در صورت ادمین بودن، مقدار این عبارت برابر 1 خواهد بود:

[|{sender||is_admin}|]

در مثال زیر ربات بودن یا نبودن فرستنده پیام دریافت می شود که مقدار پیش فرض آن برابر -1، در صورت ادمین بودن برابر 1 و در صورت ادمین نبودن مقدار آن 0 خواهد بود:

[|{sender||is_bot}|]

در مثال زیر زبان ورودی فرستنده پیام دریافت می شود:

[|{sender||language_code}|]

در مثال زیر نام فرستنده پیام دریافت می شود:

[|{sender||first_name}|]

در مثال زیر نام خانوادگی فرستنده پیام دریافت می شود:

[|{sender||last_name}|]

در مثال زیر نام و نام خانوادگی فرستنده پیام دریافت می شود:

[|{sender||first_name}|] [|{sender||last_name}|]
دریافت تاریخ و زمان و اعمال تغییرات در آن

با این پلاگین می توانید تاریخ و زمان فعلی را بگیرید یا بر تاریخ و زمان تغییراتی اعمال کنید و از آن ها در شروط و پیام های ارسالی تان استفاده کنید.

 1. format
 2. value
 3. modify

ساختار:

[|{date||format||value||modify}|]

در مثال زیر فقط تاریخ فعلی شمسی در خروجی نمایش داده می شود.

[|{date}|]

در مثال زیر تاریخ فعلی شمسی و زمان (دقیقه:ساعت) فعلی در خروجی نمایش داده می شود.

[|{date||Y/m/d H:i}|]

توجه: در صورتی که مقدار آرگومان دوم یعنی value خالی باشد، تغییرات به تاریخ روز فعلی اعمال می شود. در مثال زیر از روز فعلی یعنی امروز دو روز کم می شود، فرمت زمان به صورت (سال/ماه/روز ساعت:دقیقه:ثانیه) است:

[|{date||Y/m/d H:i:s||||-2 days}|]

توجه: در صورتی که مقدار دوم یعنی فرمت خالی باشد، فرمت به صورت پیش فرض Y/m/d انتخاب می شود یعنی فقط تاریخ! در مثال زیر به تاریخ امروز، 2 روز افزوده می شود:

[|{date||||||+2 days}|]

در مثال زیر به تاریخ 1399/04/15 30 روز افزوده می شود:

[|{date||Y-m-d||1399/04/15||+30 days}|]

در مثال زیر به تاریخ امروز، 30 روز افزوده می شود:

[|{date||Y-m-d||||+30 days}|]
دریافت تاریخ و زمان و اعمال تغییرات در آن (به وسیله متغیرها)

این پلاگین مانند پلاگین date می باشد با این تفاوت که مقدار دو آرگومان value و modify در متغیرها ثبت شده اند.

 1. format
 2. value
 3. modify

ساختار:

[|{datevar||format||value||modify}|]

در مثال زیر اگر تعداد روزهای اضافه یا کم شونده به امروز در متغیر daysafter ذخیره شده باشد، از این متغیر به صورت زیر استفاده می شود:

[|{datevar||Y-m-d||||daysafter}|]

در صورتی که روز انتخابی جهت اعمال تغییرات در متغیر datetochange و تعداد روزهای اضافه یا کم شونده به datetochange در متغیر daysafter ذخیره شده باشند، پلاگین به صورت زیر خواهد بود:

[|{datevar||Y-m-d||datetochange||daysafter}|]
تعداد رکوردها در ذخیره ساز

به کمک این پلاگین می توانید تعداد رکوردهای ثبت شده در ذخیره ساز را بر اساس شرایطی که در کوئری تعیین می کنید در خروجی دریافت کنید و از آن در شرط ها و پیام های خود استفاده کنید.

 1. کوئری یا query
 2. فرم یا form

ساختار:

[|{sdatacount||query||form}|]

در مثال زیر، در فرم info تعداد رکوردهایی که در آن، فیلد name برابر ali است در خروجی نمایش داده می شود.

[|{sdatacount||name=ali||info}|]

در مثال زیر، در فرم info تعداد رکوردهایی که در آن، فیلد name برابر ali است و یا با ali آغاز می شود، در خروجی نمایش داده می شود. در این صورت اگر مقدار ali ثبت شده باشد و مثلا اسم alireza هم ثبت شده باشد، هم ali و هم alireza در خروجی در نظر گرفته خواهند شد.

[|{sdatacount||name~ali%||info}|]

در مثال زیر، در فرم info تعداد رکوردهایی که در آن، فیلد name برابر ali است و یا با ali آغاز می شود و فیلد age برابر 18 است، در خروجی نمایش داده می شود.

[|{sdatacount||name~ali%&age=18||info}|]

در مثال زیر، در فرم info تعداد رکوردهایی که در آن، فیلد name برابر mahdi است یا فیلد age بزرگتر از 18 است، در خروجی نمایش داده می شود.

[|{sdatacount||name=mahdi|age>18||info}|]

نکته: در کوئری استفاده از عملگرهای =، >=، ~ مجاز است.

در مثال زیر، تعداد رکوردهایی که در آن، فیلد name برابر ali است یا با ali آغاز می شود، در خروجی نمایش داده می شود.

[|{sdatacount||name~ali%}|]

در مثال زیر، در فرم info تعداد رکوردهایی که در آن، فیلد name برابر مقدار ورودی کاربر است، در خروجی نمایش داده می شود.

[|{sdatacount||name={input}||info}|]

در مثال زیر، در فرم info تعداد رکوردهایی که در آن، فیلد name برابر مقدار ذخیره شده در متغیر lastcode است، در خروجی نمایش داده می شود.

[|{sdatacount||name={var\|\|lastcode}||info}|]
کد تصادفی

به کمک این پلاگین می توانید یک کد تصادفی ایجاد کنید و از آن در ربات خود استفاده کنید.

 1. طول یا length
 2. نام ذخیره ساز یا sdataname
 3. فیلد یا field
 4. کاراکترها یا characters

ساختار:

[|{randomcode||length||sdataname||field||characters}|]

در مثال زیر، یک کد تصادفی 10 رقمی متشکل از اعداد و حروف تولید می شود.

[|{randomcode}|]

در مثال زیر یک کد 8 رقمی متشکل از حروف ایجاد می شود. در مقدار آرگومان characters می توان از alphabet برای حروف، num برای اعداد و alphnum برای اعداد و حروف استفاده کرد.

[|{randomcode||8||||||alphabet}|]

در مثال زیر، یک کد تصادفی 8 رقمی متشکل از حروف a,b,c تولید می شود که این کد در بین مقادیر فیلد code فرم ذخیره ساز info یکتا خواهد بود.

[|{randomcode||8||info||code||abc}|]

در مثال زیر، یک کد تصادفی 20 تا 25 رقمی متشکل از حروف a,b,c تولید می شود که این کد در بین مقادیر فیلد code فرم ذخیره ساز info یکتا خواهد بود.

[|{randomcode||20,25||info||code||abc}|]

در مثال زیر، یک کد تصادفی 15 رقمی متشکل از اعداد 1 تا 5 تولید می شود که این کد در بین مقادیر فیلد code فرم ذخیره ساز info یکتا خواهد بود.

[|{randomcode||15||info||code||12345}|]

در مثال زیر، یک کد تصادفی 10 رقمی متشکل از حروف a,b,c و اعداد 1,2,3 تولید می شود که این کد در بین مقادیر فیلد code فرم ذخیره ساز info یکتا خواهد بود. توجه: مقدار پیش فرض آرگومان length برابر 10 است. به این معنی که در صورتی که آرگومان length را خالی بگذارید، کد تصادفی تولید شده، 10 رقمی خواهد بود.

[|{randomcode||||info||code||a1b2c3}|]
برابر
[|{randomcode||10||info||code||a1b2c3}|]

توجه: در صورتی که مقدار آرگومان های field و form را وارد نکنید، یکتا بودن کد شما بررسی نخواهد شد و فقط یک کد رندم تولید خواهد شد.

[|{randomcode||10||||||a1b2c3}|]

در مثال زیر، یک کد تصادفی 8 رقمی متشکل از اعداد و حروف تولید می شود که این کد در بین مقادیر فیلد عادی rahgiri یکتا خواهد بود.

[|{randomcode||8||rahgiri}|]